מס' צפיות - 188
דירוג ממוצע -
האם מישהו כאן נלחם ביהודים המשיחיים?
רציתי לקבל את תגובתו של יובל אזולאי על כתבתו, אולי מעל דפי אתר זה...
מאת: עד 120 10/01/10 (18:29)

הכתב יובל אזולאי פרסם כתבה ב-"הארץ" בחודש אוקטובר 2009 בה הוא מציג את התנועה המשיחית כסובלת ממלחמה בלתי אחראית ובלתי פוסקת מצד הארגון יד לאחים, בה כל האמצעים כשרים.

 

בהמשך לכתבה זו פניתי למר יובל במייל בכדי להבין קצת יותר ממה נבעה הדעה הנחרצת והחד צדדית שלו, אבל לא זכיתי למענה.

 

אני רוצה להעלות את הנושא לדיון הציבורי מכיוון שנוטים לראות בחברי הכת המשיחית אנשים נרדפים ומסכנים, ולא כך הדבר. צריך להילחם במשיחיים כי הם מתרבים בתוכנו בשקט, בלי מפריע, אבל רק יודעי דבר יוכלו להסביר לכם (שלא לציטוט כמובן) שמי שנמנה על חברי הכת הזו אינו אהוד בלשון המעטה בקירבנו, ויחד עם זאת לא נעשית פעולה נרחבת של הסברה בכדי להזהיר את שכבות המצוקה והנוער מפני הניצול הציני שעושים בהם רועי הצאן שמביאים להם את הבשורה.

 

הנה המייל ששלחתי למר יובל, אשמח אם מישהו יציג באופן רשמי גם את הפן השני של המשיחיים, הפן המסיונרי חסר הבושות.

 

שלום יובל,   בהמשך לכתבה שפרסמת ב"הארץ", הייתי רוצה לחלוק איתך כמה דברים.   אתה בוודאי יודע שלמילה הכתובה יש כוח, ובוודאי אם היא כתובה תחת החסות המאוד מרשימה של עיתון הארץ. בתי בת ה-17 שוקלת בדיוק בימים אלה להצטרף לכת המשיחיים, אני ממש אובדת עצות, בבית הליברלי שלנו לא נערכנו למתקפה מהסוג הזה.

המשיחיים שהוצגו באור כה חיובי בכתבתך פועלים בקרבנו ללא הפוגה, אני מתגוררת בב"ש באזור שלנו מרכז את הפעילות מר' הווארד בס שבנו לומד עם בתי באותה הכיתה. הילד הנחמד הזה פתח בפניה את הבשורה והביא אותה לביתו, שם אביו הגאה תמך מאד בכל המהלך הזה. ואני שואלת אותך, האם זה לעניין? האם זו לא מיסיונריות לשמה?  

אני לא חברה ביד לאחים ובוודאי לא בש"ס, אבל אני בהחלט חושבת שאם אתה מגנה את הארגונים האלה אולי כדאי שתדע שגם המשיחיים אינם שה תמים. הם אוספים לשורותיהם בני נוער בין כתלי בית הספר, ברגעי המשבר הגדולים של חייהם, ומבטיחים להם אושר ומשמעות, האם זה בסדר? אז אמנם נגרמת לעיתים אי נעימות לאנשים שאולי לדעתך חפים מפשע, אך אולי בעצם מישהו פה עושה סוף-סוף את העבודה? אני למשל, לא מצאתי אף גורם בלתי תלוי שהיה מוכן לסייע לנו, וקצת מרגיע אותי לדעת שלפחות למישהו במדינה אכפת מהבעיה הזו. וכן, מבחינתי זו בעיה.  

לבסוף, הייתי מאד רוצה לדעת האם אתה קשור בדרך כלשהי למשיחיים? האם אתה גם מודע להיבט הפחות חיובי של דתם? אם אתה אדם אובייקטיבי, הייתי מאד מבקשת ממך לכתוב כמה מילים לביתי קטי ולתת לה להבין שלא הכול שחור ולבן, ולהציג את דעתך על המשיחיים גם מהצד השני .

 

 

 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר