מס' צפיות - 208
דירוג ממוצע -
למה שלא נדע מה אנחנו קונים
פעמים רבות ראינו בטלוויזיה בעיקר בערוצי הורים גם המקומיים וגם בתכניות מהבי.בי סי באנגליה, איך מדריכות הורים מייעצות לנו לנהוג בחוכמה לפני שאנו יוצאים למסע קניות בחברת הילדים. אנו מקבלים רעיונות בספרי הדרכה להורים מתחילים איך לצייד את התיק שלנו בחטיפי מזון בריאים וצבעוניים שנביא מהבית כדי שהילדים לא יקפצו על חטיפי המזון המוכנים הנמכרים בשלל צבעים וצורות וגיבורים עולמיים.
מאת: מור בר 19/11/09 (20:44)

למה שלא נדע מה אנחנו קונים לפני שיצאנו למסע הקניות בסופר? פעמים רבות ראינו בטלוויזיה בעיקר בערוצי הורים גם המקומיים וגם בתכניות מהבי.בי סי באנגליה, איך מדריכות הורים מייעצות לנו לנהוג בחוכמה לפני שאנו יוצאים למסע קניות בחברת הילדים. אנו מקבלים רעיונות בספרי הדרכה להורים מתחילים איך לצייד את התיק שלנו בחטיפי מזון בריאים וצבעוניים שנביא מהבית כדי שהילדים לא יקפצו על חטיפי המזון המוכנים הנמכרים בשלל צבעים וצורות וגיבורים עולמיים. גם אנחנו המבוגרים מעדיפים לעשות קנייה חכמה ולא לפעול בזמן הקנייה בפזיזות ולקחת מכל הבא ליד מבלי לשים לב לתכולת המוצר. נכון כתבנו על מספר מוצרים המכילים חומרים ותוספים המסוכנים לבריאות גופנו והמלצנו לחשוב היטב לפני שנחליט אם לצרוך אותם, אלא שבבואנו למרכול, אין אנו יכולים לעמוד ולהתעכב זמן ממושך ליד כל תווית בניסיון להבין מה כתוב באותיות הקטנות ולזכור אם התכולה בריאה או לא. לכן אנו חושבים שהגיע הזמן שהצרכן ידע מה הוא קונה לפני יציאתו לקניות. מדוע שלא נקבל פירוט מכל חברה על כל מוצר שלה מה הוא מכיל בדיוק ונוכל לראות את התווית במחשב שלנו ולהחליט מה טוב לנו ומה לא. אנו מבקשים לפנות לחברות השונות לייצור מזון ולקבל את האפשרות לראות את תווית המוצר של כל חברה וחברה על גבי הרשת כך שרשימות הרכיבים יהיו גלויים בפנינו. הגיע הזמן שהצרכן יהיה מכתיב הדרך ולא החברות הגדולות המגלגלות הון על גבי בריאות הציבור!

הכותבת היא מור בר, מדריכה מוסמכת לעיצוב ותחזוקת הגוף מטעם המדרשה לתרבות הגוף אמריקה ישראל, מלמדת שנים רבות מאות רבות של מתאמנים מכל רחבי הארץ במגוון תחומי הספורט ותחזוקת הגוף. למדה חינוך וספרות בסמינר דוד ילין ב

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר