מס' צפיות - 371
דירוג ממוצע -
חייב בהוצאה לפועל דרוש את כספך חזרה
אסור לעבור יותר לסדר היום משהו מאוד לקוי ובלתי מוסרי קורה בהוצאה לפועל משהו שמדרדר עשרות אלפי משפחות לתחתית התהום חלקם הגדול על לא עוול בכפם.
מאת: דוד יוסף 13/08/09 (09:35)

היום ברור מתמיד בהוצאה לפועל יש ליקויים חמורים וכתוצאה מכך נגרם עוול לחייבים חלקם נאלצו לשלם מחיר יקר בקריירה ,במעמד האישי יש גם מקרי התאבדות שנגרמו מעוול זה ובכן אמנה מספר סיבות שגרמו לעיוות השערורייתי: ההוצאה לפועל גבתה גביית יתר של ריבית פיגורים לעיתים עד פי 3  דבר המשנה באופן מהותי את חוב החייב . עורכי דין רבים של הזוכים פועלים בניגוד לסעיף 17 א` של ההוצאה לפועל ולא מעבירים בזמן או לא מעבירים כלל את תשלומי החייב להקטנת קרן החוב  העוול הנגרם הוא עצום בעוד שחוב ההוצאה לפועל צובר ריבית חריגה ושערורייתית כספו של החייב המועבר באיחור במקרה הטוב אינו צובר ריבית כלל. הבנקים תיאמו עמלות זאת אנו יודעים בוודאות מכיוון שהרשות להגבליים עסקיים קנסה אותם ב290מיליון שקלים המששמעות הינה שרבות מהעמלות אינם חוקיות ונקבעו בדרכים פסולות ואף פליליות שוב מדובר בכסף רב מאוד שנגבה בניגוד לחוק. 

 

הבנקים תיאמו שכר טרחה עם עורכי הדין שזו עבירה פלילית זאת ניתן ללמוד מהדברים שנאמרו באחת הוועדות שעסקה בנושא הרפורמה בהוצאה לפועל זאת אומרת גם שכר הטרחה שנקבע נקבע שלא כחוק ובדרכים פסולות. הבנקים עד שנת 91 גבו יותר ממליארד שקלים (חישבו איזה סכום אסטרונומי זה היום) עקב חישוב השנה כ360 יום ולא 365 זה לפי נתוני חברת שגיא. עמלות רבות של הבנקים נקבעות בניגוד לחוק ויוצרות גידול עצום בחוב.

 

לא בכדי גדלה קרן החוב עד פי 4 בתוך זמן קצר ולעיתים פי 10 ויותר של חוב מפוקפק מלכתחילה. עורכי הדין בתיקים מפעילים כל מיני פעולות מנהליות בתיק כדי להגדיל בעשרות אחוזים את החוב (לדוגמה השכרת חוקר למציאת כתובת כשהכתובת הנכונה מופיעה במשרד הפנים) תארו לכם בכמה זה מנפח את החוב וכמה ריבית נצברת על כך. הבנקים מערימים טבלאות ריבית מיוחדות שנקבעות על ידם ללא התערבות גוף ההוצאה לפועל שהפך כלי שרת בידי הבנקים והם נושאות ריבית חריגה ביותר.

 

חישבו עתה מה קורה לחייב שנרדף שנים על ידי ההוצאה לפועל שייתכן במקרים לא מועטים על חוב שלא היה אמור להיווצר עיקולים בחשבון משביתים לו את ימי העבודה דכדוך ואוזלת יד נגרמים לו ובמשך הזמן אף איבוד קריירה וכתוצאה מכך הכנסות נמוכות יותר ,אין כמעט ספק אם החוב היה עולה בצורה ריאלית וסבירה ייתכן שבמקרים רבים הוא היה משולם מזמן על כל אלה ועל מערכת משפט שפועלת אך ורק לצד הזוכה מישהו יצטרך לתת את הדין  הנני דורש הקמת וועדת חקירה בנושא התנהלות ההוצאה לפועל

הכותב הוא אקדמאי בוגר מדע המדינה בן 46 נשוי ואב ל3 ילדים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר