מס' צפיות - 303
דירוג ממוצע -
אבישי וינברגר- מתיחת פנים באמצעות הזרקת שומן
ניתוח מתיחת פנים עושה פלאים לקמטים ולעור הפנים והצוואר המידלדל. אם עד היום אפשר היה למלא קמטים לאחר ניתוח מתיחת פנים עם סיליקון או בוטוקס, כיום אפשר לעשות זאת על ידי הזרקת שומן מהגוף.
מאת: אבישי וינברגר 04/08/09 (02:04)

ניתוח מתיחת פנים - Face Lift באנגלית - הוא שם כוללני לקבוצת ניתוחים פלסטיים להצערת עור הפנים. הסיבות להתקמטות עור הפנים שונות ורבות, החל מהזדקנות טבעית של הגוף, דרך גורמים סביבתיים כגון זיהום אוויר או חשיפה מרובה לשמש, וכלה בגורמים התנהגותיים כמו עישון, תזונה לא נכונה ועוד. התקמטות העור מתחילה, בדרך כלל, בשנות ה-30, אך לא נהוג לבצע ניתוח מתיחת פנים לפני גיל 40.

 

הליך הניתוח עצמו מורכב, לרוב, משלושה חלקים: הרמת השרירים בצוואר ובפנים ומתיחתם בכיוונים שונים, תוספת נפח באזורים עם צניחה של השומן שמתחת לעור (בעיקר באזור הלחיים ועצמות הפנים), ובסיום - הוצאת עתודות העור וסגירת החתכים על ידי תפרים דקים במיוחד הנמסים לאחר זמן מה מאליהם. זמן החלמה ממוצע מניתוח מתיחת פנים נע בין שבוע לשלושה שבועות.

 

רבים מאלה העוברים מתיחת פנים מעוניינים לעבור טיפול משלים למתיחה עצמה, ומוסיפים מילוי קמטים בעור הפנים, מילוי שפתיים או מילוי חריצים וקמטים בשפה העליונה. טיפולים אלה הם פשוטים יחסית, והרופא מבצע כמות נכבדה של טיפולים כאלה בכל שבוע. חומרי המילוי בהם משתמשים הם בדרך כלל בוטוקס, סיליקון או חומצה היאלרונית (חומצה הנמצאת בגוף האדם).

 

והנה, מתברר כי גם ניתוחי מתיחת הפנים זוכים לאחרונה לטיפול מתיחת פנים משל עצמם, בדמות תוספת של הזרקת שומן מהגוף כטיפול משלים לניתוחי מתיחת הפנים, תוך שימוש בתמונת עבר של המטופל כבסיס השוואתי לתוצאה הרצויה. התוצאות המתקבלות מפתיעות באופן בו זוכות הפנים למראה הצעיר הטבעי והקורן שאבד להן עם השנים.

 

יתרונות השימוש בשומן מגופו של המטופל הן רבות, ונובעות מהקבלה הטבעית והמיידית של הגוף את השומן, שנלקח ממקום אחד בגוף והוזרק למקום אחר. הזרקות השומן מאפשרות שימוש בכמות נכבדת של חומר, כ-cc60, כמות הגדולה פי 60 מכמויות תחליפים אחרים הנהוג להזריק באזור הפנים כיום. השימוש בכמויות אלה של שומן הגוף בתהליך, מהווה שדרוג משמעותי לתוצאות המתקבלות. תהליך שאיבת השומן מהגוף, זיכוכו, הכנתו להזרקה מחודשת בפנים וההזרקה עצמה, הוא ממושך ומחייב ביצוע מקצועי ועדין, בתנאי חדר ניתוח מתקדמים, על ידי רופא שעבר הכשרה מתאימה ובעל ניסיון מקצועי רב בנושא.

 

תאי השומן עדינים מאוד. בתהליך לא מדויק של לקיחתם או של החזרתם, הם עשויים להתפרק, להיספג חזרה בגוף והתוצאות לא תהיינה נראות לעין. טכניקת החזרת השומן מיוחדת מאוד, אל תוך רקמה שמכילה תאי דם שיעטפו אותם ויאפשרו את קליטת מיקומם החדש. טיפול הזרקת שומן שהצליח, מבטיח תוצאות קבועות.

 

לייעוץ המקדים את הניתוח, מתבקשים המטופלים להביא תמונת פנים מצעירותם. התמונה משמשת בסיס השוואתי עבור הרופא, ומקלה עליו את הליך השחזור של הפנים, הן במהלך המתיחה והן במהלך עיצוב הפנים באמצעות השומן שמוזרק. תוצאות הניתוח והטיפול המשלים ניכרות לעין, אולם המראה הטבעי שמתקבל אינו מצביע באופן מובהק על כך שהייתה התערבות כירורגית בפנים. מתיחת הפנים והזרקת השומן מותאמת באופן אישי לכל מטופל על ידי הרופא בהתאם לגילו, למצבו הרפואי, לציפיותיו מהניתוח ולמצב עורו. כך גם משתנה אינטנסיביות העבודה הנדרשת במהלך הניתוח, בהתאם לגיל, למצב העור ולתוצאה המצופה מהניתוח. הטיפול אורך בין שעתיים לארבע שעות, בהרדמה מקומית בלבד, בחדר ניתוח.

 

הטכניקות החדשות של ניתוחי מתיחות הפנים הן קצרות וכרוכות בהחלמה מהירה, כמעט ללא חבורות ותופעות לוואי. בניגוד למתיחת הפנים המסורתית, בה ביצעו חתך מקו האוזן ועד לקו הפה לצורך הרמת שכבת העור העליונה, המנותקת מאספקת דם שוטפת, הרי שבהליך החדש ממשיך העור לקבל הזנה ואספקת דם במשך כל זמן הניתוח.

 

הפרוצדורה הניתוחית החדשה קיצרה משמעותית את משך זמן הניתוח, את משך ההרדמה ואת משך זמן ההחלמה, ממספר שבועות למספר ימים בודדים בלבד. הנגיעה המינימאלית ברקמת השריר מפחיתה משמעותית את רמת הכאב והדימומים בעקבות הניתוח, הצלקות מינימאליות ומוסתרות, והתוצאה הסופית היא מראה פנים צעיר, רענן וטבעי.

הכותב הוא ד"ר אבישי וינברגר מומחה לכירורגיה פלסטית

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר