מס' צפיות - 8384
דירוג ממוצע -
הצגות מומלצות ל-2019/2020 - הרשימה הטובה ביותר!
אילו הצגות טובות מגיעות לקאמרי, הבימה, בית ליסין ושאר בתי התיאטרון בישראל ב-2019/2020? לפניכם רשימת ההצגות המומלצות ביותר שאספתי וליקטתי לפי התרשמותי התרבותית.
מאת: רונן צור 15/11/19 (16:06)

(עדכון אחרון: 15/11/2019)

 

גם אתם לפעמים מחפשים ללכת להצגה טובה ולא מצליחים לבחור באחת טובה? בתור חובב תיאטרון שנים רבות, אספתי לי רשימה נבחרת של הצגות מומלצות ב-2019 והיום אני משתף אותה איתכם כאן באתר פרשן. מקווה שאוכל להועיל בקצת... להלן הרשימה:

 

גבעת חלפון אינה עונה הבימה

 

גבעת חלפון אינה עונה הבימה

ההצגה "גבעת חלפון אינה עונה" היא קומדיה סוריאליסטית המבוססת על סרט הפולחן הסאטירי של אסי דיין ונפתלי אלטר, ומציגה את ההוויה האבסורדית של שירות המילואים בצה"ל, בראי התקופה שלאחר מלחמת יום הכיפורים. השנה היא 2018. 

 

במסגרת ההומאז' לסרט שהפך להתגלמות הישראליות, ישולבו בהצגה השירים האהובים המוכרים שהפכו אף הם לנכסי צאן ברזל של בתרבות הישראלית.

 

משתתפים בה השחקנים: קובי מאור, משה אשכנזי, שלומי קוריאט, טל מוסרי, רוי מילר, טוביה צפיר, ניצה שאול, סנדרה שדה, יעל עמית, רוני דלומי, עדנה בליליוס, יעל לבנטל, שיפי אלוני, נדיר אלדד, ניל משען, ניר זליחובסקי, אמנון וולף, יואב דונט, אורי הוכמן, שפי מרציאנו, יובל שלומוביץ, שמוליק כהן, עמוס בוארון, טל קלאי ודניאל חסין.

 

הבימאי הוא משה קפטן. מידע נוסף על ההצגה גבעת חלפון אינה עונה ועל רכישת כרטיסים תוכלו למצוא כאן.

 

קן הקוקיה הקאמרי

 

 קן הקוקיה הקאמרי

עוז זהבי מגיע לתיאטרון הקאמרי כשהוא נכנס לדמותו המטורפת של רנדל פ. מק'מרפי אותו מגלם ג'יק ניקולסון בסרט המופתי והידוע שיהפוך לעיבוד בימתי ב-2019 בהבימה.

 

סיפורו של חוסה במוסד לחולי-רוח, הממריד את יתר החולים המאושפזים ומנהיג אותם בקרב נגד עריצות הממסד וקשיחותה הדרקונית של האחות הראשית. המחזה, כמו הסרט המפורסם "קן הקוקיה" (בכיכובו של ג'ק ניקולסון), מדגיש את המאבק הנואש בין עריצות בשם "החוק והסדר" וחירותו של הפרט. המחזה מבקש לומר ששפיותם של מי שמוגדרים כ"נורמלים" היא יחסית... ואולי העולם על מנהיגיו הוא שהשתגע?

 

משחקים בהצגה: איציק אבל, שלומי אברהם, רות אסרסאי, עזרא דגן, עוז זהבי, יצחק חזקיה, שלום כורם, מוטי כץ ,יואב לוי, מיה לנדסמן, רביב מדר, אבישי מרידור, אסף סולומון, זיו קלייר, אורי רביץ, אולה שור סלקטר, אוהד שחר, נעמה שטרית, ערן שראל. בימאי: עמרי ניצן.

 

מומלץ מאוד לקרוא עוד פרטים על ההצגה קן הקוקיה בתיאטרון הקאמרי ועל רכישת כרטיסים מוזלים בעמוד הבא.

 

זרים מושלמים הבימה

 

זרים מושלמים הבימה

עוד הצגה שמבוססת על סרט מצליח, היא ההצגה "זרים מושלמים" של תיאטרון בית ליסין שממשיכה להציג הצגות גם ב-2019 וזכתה עד עכשיו לביקורות מעולות (כולל עבדכם הנאמן).

 

ההצגה מבוססת על הסרט האיטלקי המצליח המספר על ארוחת ערב של חברים משכבר הימים, שבה יוזמת המארחת משחק חברתי שבו כולם מניחים על השולחן את המכשירים הסלולריים שלהם על השולחן, בידיעה שכל הודעה או שיחה שיקבל מי מהם, תהיה גלויה לכל השאר.

 

ההודעות והשיחות מתחילות להגיע לטלפונים והעניינים הולכים ומסתבכים – שקרים, בגידות וסודות חושפים את מה שכולם מנסים להסתיר. מחזה עפ"י סרטו המצליח ועטור השבחים של הבמאי האיטלקי פאולו ז'נובזה שחושף את הסכנה שטומנת בחובה ההתקדמות הטכנולוגית שכולנו חיים אותה מידי יום.

 

משתתפים בהצגה: תומר שרון, מורדי גרשון, נתי רביץ, פיני קידרון, מאיה מעוז, ריקי בליך, ספיר אזולאי. הבמאי: נתן דטנר.

 

עוד פרטים על כרטיסים להצגה זרים מושלמים בהבימה תוכלו למצוא כאן.

 

החולה המדומה הבימה

 

עוד הצגה מעניינת ומסקרנת העולה ב-2019 היא ההצגה החולה המדומה הבימה שתעלה בעונה החדשה של התיאטרון הלאומי בתל אביב. הפעם מדובר בגרסה חדשה של המחזה האחרון של מולייר שמביא הבימאי אילן רונן ואת התפקיד הראשי ישחק לא אחר מאשר יעקב כהן המצוין.

 

כהן מתגלה יותר ויותר כאחד משחקני התיאטרון הטובים ביותר שצמחו כאן בישראל וזוהי נשמעת בהחלט הצגה מומלצת ומסקרנת.

 

יש רופא באולם הבימה

יש רופא באולם הבימה 

 

ההצגה יש רופא באולם היא תרגום עברי להצגה ידועה שכתב המחזאי הבריטי ריי קוני הנחשב לאשף קומדיות סדרתי ועתההיא מגיעה לכאן בכיכובם של רני הויברגר ויעקב כהן.

 

מנתח מוביל בבית החולים היוקרתי ביותר בלונדון מתארגן לנאום חייו בפני שורה של רופאים מהמובילים בעולם. לפתע מגיחה פילגש מסתורית וקצת מוטרפת מן העבר הרחוק עם סוד קטן – גדול שמערער הכל. הד"ר לא מהסס להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותו על מנת להסתיר את סודו והתוצאה היא קומדיה מוטרפת מגלגלת מצחוק.

 

משתתפים בהצגה: יעקב כהן, רמי הויברגר, אלברט אילוז, אסנת פישמן, הילה סורג'ון, לירית בלבן, יואב בר-לב, עידו ברטל, בן יוסיפוביץ', יוסף אבו ורדה, אורנה רוטברג, רבקה בכר, תקווה עזיז, רבקה גור. הבימאי הוא משה מאור.

 

בעמוד הבא תוכלו למצוא מידע מפורט יותר כולל מידע על רכישת כרטיסים בהנחה להצגה "יש רופא באולם" בהבימה.

 

שגעון המוזיקה הקאמרי

שגעון המוזיקה הקאמרי

ולסיום, אם בא לכם משהו קליל יותר בכיוון של מחזמר, כדאי מאוד לנסות ולראות את המחזמר המוזיקלי המיתולוגי שגעון המוסיקה שמבוסס על הסרט הנצחי משנת 1977 בכיכובו של ג'ון טרבולטה ועם השירים הענקיים של הביג'יס.

 

המחזמר, שיורכב מ-40 משתתפים על הבמה, מביא את הסיפור שרובכם בוודאי כבר מכירים - טוני הוא בחור בן 19, בן למשפחת מהגרים ממעמד סוציו אקונומי נמוך. האב מובטל והאם מעריצה את בנה הבכור, הכומר. ביום טוני עובד כמוכר בחנות חומרי בניין ובסופי שבוע יוצא לבלות עם חבריו בדיסקוטק המקומי.

 

טוני זוכה להערצה כמלך המוכתר של רחבת הריקודים. סופי השבוע המסחררים משכיחים ממנו את עבודתו המשמימה, את המתח העדתי בשכונה וחיי היום-יום האפורים והלחוצים.

 

רשימת המשתתפים כוללת את גל פופולר, דנה פרידר, קרולינה/מיי פינגולד, אלי דנקר, אסף הרץ, שני שאולי, אלה רוזנצוויג, נוי הלפרין, גילן שחף, אלון סנדלר, ערן מור, עמית רייס, דויד בילנקה, טל וייס, סנדרה שונוולד, הראל ליסמן, יפעת כהן, יעל דובר, סהר שוורצברג, הגר אנגל, יובל קלו, רוני עובדיה, דניאל סטפן, נעה דגן, אדיר בובליל, ערן לחמן, מתן בן שימול, גל טופולנסקי, רותם יהודה, לירון כהן. הבימאי הוא גלעד קמחי.

 

כדאי לבדוק את האתר הבא שיפנה אתכם לרכישת כרטיסים לשגעון המוזיקה בקאמרי בחצי מחיר ממחיר הכרטיסים בקופות.

 

קרוב יותר הקאמרי

 

הצגה מעניינת נוספת שתיאטרון הקאמרי מביא אל עונת 2019, היא ההצגה החדשה קרוב יותר עם עוז זהבי ועמוס תמם. אם אתם זוכרים את הסרט Closer עם נטלי פורטמן וג'וליה רוברטס, אז זהו המחזה שעליו התבסס הסרט (ואך כותב המחזה המקורי - פטריק מארבר, הוא זה שכתב אותו).

 

מרובע רומנטי מסובך עם התפלויות וטוויסטים בין הדמויות. נשמע טוב? בהחלט. הצגה מומלצת וראויה, שבוודאי תמשוך הרבה מאוד קהל.

 

לילה אחד, מרקוביץ'

 

אני חייב להוסיף כאן הצגה מומלצת נוספת שנדמה לי שהולכת לכבוש את חובבי התיאטרון השנה. זוהי ההצגה לילה אחד מרקוביץ' שעולה החודש בתיאטרון בית ליסין. אגם רודברג מככבת שם ועושה תפקיד מאוד מעניין.

 

מדובר בהצגה המבוססת על ספר שמנסה להחזיר את האווירה של ימי המנדט הבריטי בשנות השלושים של המאה ה-20 ומערבבת בין עובדות היסטוריות לפנטזיות. אני להצגה הזאת בטוח הולך ואני ממליץ זאת לכל קוראי האתר.

 

השיבה הקאמרי

 

אחרי הרבה קומדיות ומחזות זמר צבעוניים, תיאטרון הקמארי מעלה את ההצגה החשובה "השיבה" עם נושא רציני וכאוב על החיים של נשים בכתות קיצוניות כשאת עיקר ההשראה, שואבת ההצגה (שכתבה איה קפלן) מהסיפור הידוע של הכת של גואל רצון הידוע לשמצה.

 

אחת מנשותיו, יהודית הרמן שמה שגידלה 5 ילדים שלה ושלו, תיעדה את המשך חייה לאחר השחרור במכתבים ויומנים וסיפור זה היווה מקור רציני של השראה להצגה השיבה בקאמרי. את הדמות הראשית בהצגה מגלמת נטע גרטי המנוסה. הצגה עם מסר חשוב ובהחלט נכנסת לרשימת ההצגות המומלצות של 2019!

 

ההצגה הריון של הקאמרי

 

ועוד הצגה דרמטית שעלילתה מזכירה לי ספר טוב שקוראים במכה אחת היא ההצגה הריון בקאמרי שתעלה בקיץ הקרוב בכיבובה של מיה דגן בתפקיד דרמטי ראשון בתיאטרון מאז שעזבה את הבימה והצטפרה לקאמרי.

 

ההצגה מתארת זוג מאושר שלא מצליח להביא ילדים לעולם. נשמע קלאסי ומעניין. מוסיף גם את ההצגה הזאת לרשימת המומלצות של קיץ 2019.

 

מאמה מיה הבימה

 

ועוד הצגה חדשה ומומלצת שתעלה החל מחודש אוקטובר 2019 בתיאטרון הבימה וברחבי הארץ היא ההצגה החדשה או יותר מדוייק, המחזמר החדש מאמה מיה המבוסס על שיריה של להקת אבבא ותגיע להבימה בבימוי מושקע ומוקפד של משה קפטן.

 

שורה גדולה של כוכבים ייקחו חלק בהפקה ותוכלו למצוא שם שמות כמו רוני דלומי, אגם בוחבוט, שרון חזיז, מיקי קם ועוד רשימה ארוכה ומעניינת. ממליץ להיערך בהתאם ולרכוש כרטיסים מבעוד מועד כי לפי איך שזה נראה, זה הולך להיות מופע מבוקש ביותר.

 

המחזמר צ'פלין

 

ואם כבר עסקינן במחזות זמר, אז הנה ידיעה שבוודאי שתשמח אתכם. מחזמר חדש מבית היוצר של תיאטרון תל אביב החדש, תביא לכאן את צ'פלין המחזמר שהוא מוםע המבוסס על חייו המיוחדים ויוצאי הדופן של אושיית הקלונוע האמריקאי.

 

במחזמר החדש ישתתפו שמות מוכרים מעולם המשחק והמוסיקה הישראלי וביניהם דפנה דקל, מיקי קם/ענת אורן, ירון ברובינסקי, אבי גרייניק ועוד. המופע ירוץ במהלך החודשים הקרובים וזוכה לביקוש גדול. שריינו לעצמכם כרטיסים כבר עכשיו לפני שייאזלו.

 

אפס ביחסי אנוש 

 

הכוכבת החדשה של עולם המשחק מגי אזרזר ומשי קליינשטיין מככבות במחזמר אפס ביחסי אנוש שהוא גרסה חדשה ומדוברת של תיאטרון בית ליסין לסרט המצליח שהפף לאחד מסרטי הקולונוע הישראלים המצליחים ביותר בכל הזמנים.

 

המחזמר התחיל להציג ממש לאחרונה ולפי הביקוש העצום בקרב הקהל הרב, מדובר ככל הנראה בסיפור הצלחה עצום. ובהצגה שאסור לכם לפספס. מומלץ!

 

לא רק בלונדינית

 

ואם כבר אנחנו עוסקים במחזות זמר, אז אחד כזה יעלה בקרוב החלה מחודש פברואר 2020 הקרוב. זהו המחזמר לא רק בלונדינית שמבוסס על הסרט המפורסם של ריס וויתרפון. מי לא מככב שם - ששי קשת, עוז זהבי, חנה לסלאו, רונה לי שמעון ובתפקיד הראשי - אניה בוקשטיין.

 

זהו מחזמר ידוע שכבר לפני עשור בערך כבש את הבימות בלונדון וניו יורק, ועכשיו מציג גרסה ישראלית מושקעת. לדעתי, מי שאוהב מחזות זמר, לא יכול להרשות לעצמו לפספס את לא רק בלונדינית.

 

עד כאן להפעם...עדכונים חדשים בקרוב.

 

אגב, אם אתם רוצים לקרוא חומר איכותי נוסף על הצגות מומלצות בישראל, אני ממליץ מאוד לבדוק את אתר קצת תרבות (https://www.kzat-tarbut.com). זהו מגזין תרבות חדש שמציג הרבה מאוד מאוד מידע על הצגות חדשות בישראל ובדרך כלל גם מפנה את הגולשים לרכישת כרטיסים מוזלים להצגות עם הנחות ומבצעים. כדאי לבדוק!

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר